OTK logo
Menu
 Strona główna
 Informacje
 Linki
 Kontakt
 Biuletyn
 Publikacje OTK
 Audycje RTV
 Chaczkar
 Galeria
 Zarząd OTK
 Nagrania Wideo
 Filmy Wideo
 Facebook
 OTK w Google+
 Wiadomości z Armenii
Tłumacz przysięgły języka ormiańskiego


Poleć innymInformacje
Twój IP:
35.172.223.251
Twoja domena:
ec2-35-172-223-251.compute-1.amazonaws.com
Twoja przeglądarka:
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
"Uptime" serwera:
206 dni, 6 godzin, 3 minutPodstonę odwiedzali następujące Roboty:

GoogleBot 275 MSNbot 1 Yahoo! 57
onet 0 Szukacz 0 Netsprint 0
News


Warszawa, 29 listopada 2005


Szanowny Pan
Adam Terlecki
Prezes Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego


      Szanowny Panie Prezesie!

      Mam zaszczyt poinformować Pana, że w sobotę, 26 listopada br. odbyło się w Warszawie spotkanie młodych Ormian z całej Polski, na którym powołano Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej oraz wyłoniono władze Stowarzyszenia. Na stanowisko Prezesa wybrany został Babken Khanzadyan.
      Nowo powstała organizacja skupiać będzie wszystkie osoby, którym bliskie są sprawy młodzieży ormiańskiej w Polsce. Jej naczelnym zadaniem będzie integracja naszego, silnie rozproszonego, środowiska oraz reprezentowanie jego interesów. Prócz tego działać będzie na rzecz podtrzymania tożsamości narodowej wśród młodych Ormian. Krzewić będzie również wiedzę o ormiańskiej kulturze i historii, także w społeczeństwie polskim. Cele te będą realizowane m.in. poprzez organizację obozów i spotkań integracyjnych, konferencji naukowych, działalność informacyjną, kulturalną, oświatową i wydawniczą, jak również poprzez współpracę z innymi organizacjami ormiańskimi funkcjonującymi w Polsce.
      W szczególności pragniemy nawiązać współpracę z Ormiańskim Towarzystwem Kulturalnym. Wierzę, że współdziałanie naszych organizacji, opierające się na cennym doświadczeniu OTK oraz dynamizmie naszego młodego Stowarzyszenia, pozwoli na efektywniejszą i bardziej wszechstronną działalność na rzecz polskich Ormian.
      Stowarzyszenie Młodzieży Ormiańskiej planuje również nawiązać i utrzymywać kontakty z analogicznymi organizacjami działającymi w innych państwach, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, Wspólnoty Niepodległych Państw i w Stanach Zjednoczonych. Umożliwić ma to partycypowanie w międzynarodowych spotkaniach młodzieży ormiańskiej, obozach wakacyjnych oraz innych formach aktywności globalnej.
      Byłbym wdzięczny za zamieszczenie informacji o powołaniu Stowarzyszenia Młodzieży Ormiańskiej na stronie internetowej Pańskiej organizacji.

Z wyrazami szacunku,
Armen Artwich
sekretarz generalny Stowarzyszenia Młodzieży Ormiańskiej

Dziś jest 18 Sierpień 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław .

 
Webmaster K. Khachatryan
Ormianie w Krakowie. © 2000 - 2015
Armenia.pl -|- Katalog.Armenia.pl -|- Forum.Armenia.pl -|- Szkola.Armenia.pl -|- video.Armenia.pl


armenia ormianie armenia ormiańskie armenia ormiański kraków hayastan հայաստան հայկական լեհաստան կրակով armenia ormianie