OTK logo
Menu
 Strona główna
 Informacje
 Linki
 Kontakt
 Biuletyn
 Publikacje OTK
 Audycje RTV
 Chaczkar
 Galeria
 Zarząd OTK
 Nagrania Wideo
 Filmy Wideo
 Facebook
 OTK w Google+
 Wiadomości z Armenii
Tłumacz przysięgły języka ormiańskiego


Poleć innymInformacje
Twój IP:
35.172.223.251
Twoja domena:
ec2-35-172-223-251.compute-1.amazonaws.com
Twoja przeglądarka:
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
"Uptime" serwera:
206 dni, 5 godzin, 37 minutPodstonę odwiedzali następujące Roboty:

GoogleBot 107 MSNbot 0 Yahoo! 53
onet 0 Szukacz 0 Netsprint 0
News


 Stowarzyszenie studentów


Witam Was serdecznie!!  Barev bolorin!!
 
Moi drodzy Ormianie i przyjaciele Ormian,
 
Dostajecie tego maila w bardzo ważnej, wręcz niezmiernie ważnej sprawie. Sprawie, która powinna nas wszystkich zjednoczyć do działania.. i to jak najszybszego działania!! Na wstępie słów kilka o mnie o sprawie o której tu chcę napisać.....

Nazywam się Edgar Broyan, jestem studentem V roku stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie mikołaja Kopernika w Toruniu. Od ponad roku działam i współpracuję z Centrum Badań Ormiańskich, które obecnie funkcjonuje już w ramach Instytutu Socjologii UMK. Projekt ten realizuje dr Tomasz Marciniak z Instytutu Socjologii. Jako ze sprawy ormiańskie nie są i nie mogą być mi obce, od samego początku funkcjonowania tej komórki jestem tam i pomagam w czym mogę, m.in. prowadzę stronę internetową http://www.centrum-armenia.uni.torun.pl – zapraszam do odwiedzenia jej. W kwietniu tego roku miałem okazje być w Krakowie na VI Ogólnopolskim Spotkaniu Środowiska Ormiańskiego, zorganizowanego przez Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne z Krakowa http://otk.armenia.pl Wtedy też przyszła mi na myśl pewna idea… idea zintegrowania naszej młodzieży, której w Polsce jest przecież sporo!! W Krakowie zasmucił mnie fakt, że było bardzo mało młodzieży w wieku licealnym czy tez studentów lub absolwentów! Pomyślałem, ze byłoby fajnie, gdyby stworzyć pewna platformę, dzięki której można byłoby zintegrować tak bardzo rozproszoną młodzież ormiańską w Polsce! Taka platformę mogłoby stanowić Stowarzyszenie Studentów Ormiańskich w Polsce! Odwiedziłem wszystkie chyba strony polskie poświęcone Armenii i Ormianom, zaglądałem do księgi gości, czytałem wszystkie te wpisy o tęsknocie i chęci nawiązania kontaktów z innymi Ormianami z Polski… oto wiec jest okazja!!!  W tym momencie może zacytuje pewien tekst wyciągnięty z księgi gości: „Wkurzają mnie te ciągłe deklaracje o tęsknocie i miłości do naszego kraju. Wiadomo każdy tęskni, ale czy ktoś robi coś w kierunku nawiązania kontaktów z Ormianami czy kultywowanie tradycji. Z doświadczenia wiem że Ormianie dosyć biernie podchodzą do utrzymywania kontaktów. Bo przecież najłatwiej jest tylko "pieprzyc”
Bardzo bym chciał, aby pomysł powołania Stowarzyszenia Studentów Ormiańskich w Polsce doczekał się realizacji, ale bez Waszej pomocy na pewno się nie zrealizuje. Proszę więc Was w tym miejscu o zainteresowanie i pomoc, jeśli macie znajomych Ormian to przekażcie to info, rozejdzie się to tzw. „poczta pantoflową”. Im będzie więcej chętnych tym lepiej, tym więcej zdziałamy!!
 
Może słów kilka o planowanym stowarzyszeniu:
Stowarzyszenie Studentów Ormiańskich (czy też młodzieży ormiańskiej) jeszcze nie istnieje, lecz jest w stadium tworzenia. Obecnie wciąż zbieram chętnych, im więcej tym lepiej. Stowarzyszenie to, na wzór już od dawna istniejących na Zachodzie Europy i w USA skupiałoby i integrowało studentów a ogólnie młodzież ormiańską w Polsce. A z tego co wiem to jest nas trochę. Jeżeli chodzi o cele, to myślę że przede wszystkim cel integracyjny, ponieważ jesteśmy bardzo rozproszeni. Oczywiście w grę wchodzą działania kulturalne, nawiązanie kontaktów z już istniejącymi stowarzyszeniami w Diasporze, wyjazdy i wymiana, organizowanie konferencji, promocja Armenii i wiele innych działań – które mam nadzieje zaproponują wszyscy obecni na spotkaniu roboczym, które mam zamiar zorganizować na przełomie października i listopada najprawdopodobniej w Toruniu. Chcę zorganizować właśnie spotkanie robocze, żeby omówić główne kierunki działalności, żeby każdy mógł coś zaproponować i wziąć udział w dyskusji. Do założenia stowarzyszenia jest potrzebnych minimum 15 osób, takie są regulacje prawne. Inaczej nie będzie można zarejestrować w sądzie jako stowarzyszenie.
Oczywiście polscy studenci zainteresowani tą sprawą również mogą przystąpić, a szczegóły ustalimy właśnie podczas spotkania roboczego.

Kontakt: edgarbroyan@wp.pl
 
 
 

Dziś jest 18 Sierpień 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław .

 
Webmaster K. Khachatryan
Ormianie w Krakowie. © 2000 - 2015
Armenia.pl -|- Katalog.Armenia.pl -|- Forum.Armenia.pl -|- Szkola.Armenia.pl -|- video.Armenia.pl


armenia ormianie armenia ormiańskie armenia ormiański kraków hayastan հայաստան հայկական լեհաստան կրակով armenia ormianie