OTK logo
Menu
 Strona główna
 Informacje
 Linki
 Kontakt
 Biuletyn
 Publikacje OTK
 Audycje RTV
 Chaczkar
 Galeria
 Zarząd OTK
 Nagrania Wideo
 Filmy Wideo
 Facebook
 OTK w Google+
 Wiadomości z Armenii
Tłumacz przysięgły języka ormiańskiego


Poleć innymInformacje
Twój IP:
35.172.223.251
Twoja domena:
ec2-35-172-223-251.compute-1.amazonaws.com
Twoja przeglądarka:
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
"Uptime" serwera:
206 dni, 5 godzin, 30 minutPodstonę odwiedzali następujące Roboty:

GoogleBot 139 MSNbot 0 Yahoo! 59
onet 0 Szukacz 0 Netsprint 0
News


LIST OTWARTY DO MEDIÓW

Oburzeni Ormianie.

 

W dniu 19. pażdziernika odbyło się w Krakowie zebranie Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego i Ormian, skupionych wokół tego Towarzystwa, wzburzonych bezprzykładną nagonką na ks.kan. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego – duszpasterza Ormian południowej Polski.

Zupełnie jest niezrozumiała i nieuzasadniona geneza powstałych napięć wokół lustracji w Kościele archidiecezji krakowskiej, gdzie ks.kan. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, za zgodą swego biskupa, właśnie ukończył badania historji inwigilacji diecezji krakowskiej przez byłych funkcjonariuszy S.B.

Określenie ks.kan Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego „nadUBowcem” i „inkwizytorem” jest niegodziwością, a bezpodstawne pomawianie go o „tropienie księży po całej Polsce”, „bo są mu potrzebni do jego książki” wyrządza mu wielką krzywdę. Te sformułowania i oskarżenia naruszają godność osoby.

Ksiądz kan. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest powszechnie znany jako duszpasterz ludzi pokrzywdzonych i niepełnosprawnych. W czasach minionych opiekował się zawsze ludźmi uwięzionymi i represjowanymi przez reżim, przez który sam był ciężko poszkodowany. Swą ofiarną posługą kapłańską integrował Ormian i ludzi tworzących ośrodki dla osób niepełnosprawnych.

W świetle tych zasług Księdza, przytoczona wyżej opinia jego przełożonych, jak i język hierarchów Kościoła musi budzić najwyższe oburzenie i sprzeciw.

Zasmucająca jest także groźba pozbawienia nas Ormian posługi kapłańskiej w naszej ormiańskiej liturgii, sprawowanej od wielu lat w Krakowie.

 

Z wyrazami szacunku

 

Adam Terlecki
Prezes OTK

 

Dziś jest 18 Sierpień 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław .

 
Webmaster K. Khachatryan
Ormianie w Krakowie. © 2000 - 2015
Armenia.pl -|- Katalog.Armenia.pl -|- Forum.Armenia.pl -|- Szkola.Armenia.pl -|- video.Armenia.pl


armenia ormianie armenia ormiańskie armenia ormiański kraków hayastan հայաստան հայկական լեհաստան կրակով armenia ormianie